3 תקלות נפוצות במקררים ביתיים


נכון, "כבר לא מייצרים אותם כמו פעם" המשפט הזה תקף להרבה מוצרים חדשים שאנו רוכשים לרבות כמובן מקררים ביתיים. אם בעבר מקרר היה שורד לתקופות של 10-15 שנים ואפילו יותר, כיום זה נשמע פשוט לא מציאותי. ישנן תקלות נפוצות אשר אינן פוסחות על כלל מותגי המקררים בשוק, חלקן נוצרות עקב שימושים לא נכונים של צרכנים וישנן נוספות אשר מתרחשות מסיבות טכניות מובהקות.

  1. כמה חדשני ככה עדין- מקררים בעלי מערכת הפעלה דיגיטאלית של מגוון האפשרויות במקרר מכילים כרטיס המפעיל אותם – כרטיס הפיקוד, שהוא בעצם לוח מעגלי חשמל ופקדים. הכרטיס מושפע רבות מעומסים ושינויי מתחים במערכת החשמל אלו יכולים לגרום לקצר בכרטיס ובעצם להפסקת פעילותו של המקרר. עומס במתחים יכול להיגרם כתוצאה מהצטברות קרח במקרר שמביא לעלייה בתפקוד המדחס, גם בזמן הפסקת חשמל ישנה "נפילה" במתחים של רכבים חשמליים לרבות כרטיס הפיקוד אשר גורמת לכרטיס פשוט להישרף, ניתן למנוע זאת על ידי התקנה של מפסק מתחים בשקע המקרר.
  • המקרר לא נסגר- אחת הבעיות הנפוצות המתרחשות בכל מותג מקררים במהלך השימוש הרציף בו. תקלת מקרר שאינו נסגר נגרמת בעיקר בגלל גומיות יבשות בדפנות דלת המקרר, הבעיה נגרמת בעקבות תפעול ואחזקה לקויה שלנו את המקרר. ניקיון הגומיות עם חומרי ניקוי חזקים, הזנחה או תדירות גבוהה של פתיחה וסגירה המקרר יכולות לגרום לגומיות להתייבש, ולדלת המקרר להישאר פתוחה או לא אטומה שמבחינת נזקים זה פשוט אותו דבר.
  • המקרר מרעיש- אל תדאגו הוא לא גוסס! אתם בסך הכל צריכים להביט על חלקו האחורי של המקרר ולבדוק האם הרשת שמקובעת שם מעט רופפת או עומדת ליפול. חשוב לציין שזוהי לא התקלה היחידה שהתסמין שלה הוא רעש מן המקרר אבל זו בהחלט הנפוצה שבהן.