ניקוי מקררים: לעשות את זה נכון


מעבר לעבודה שזה פשוט לא אסתטי, הלכלוך במקרר יכול להיות ממש מזיק לבריאות. איך מנקים? וממה נמנעים?

המקרר שלנו כיום הוא הרבה יותר מארון קירור המונח במטבח. מקרר הוא מוצר חשמלי מתוחכם המגיע עם מגוון אופציות שימוש וטכנולוגיה מתקדמת המפעילה את אותן אופציות וישנם מעגלי חשמל רבים העוברים בגוף המקרר. מעבר לכך יש במקרר כמה סוגי חומרים המגיבים אחרת לשימוש בחומרי ניקיון מסוימים. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בנוגע לניקיון המקרר הוא שהמקרר מכיל את המזון שאנו אוכלים ויש לשמור עליו מפני מגע של חומרים מסוכנים. אספנו עבורכם מספר דגשים אותם ניתן ליישם ולנקות את המקרר בבטיחות וביעילות:

  • אל תשתמשו בספוג גס (סקוטש) לניקוי גומיות המקרר, הגומיות הללו אחריות על אטימות המקרר והדלת. קנו מברשת שיניים רכה על מנת להגיע אל תוך קפלי הגומי.
  • היזהרו משטיפת תחתית המקרר בכמויות גדולות של מים – בתחתית המקרר מצויים מעגלים חשמליים רבים שיכולים מן הסתם להינזק ולגרום לקצר במקרר.
  • הוציאו כל מדף או תא אחסון נשלף מהמקרר כדי לנקותו תחת מים זורמים, הדבר עדיף משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא שזה פשוט יותר נוח לנקות אותם ככה ומשום כך הם תאי אחסון נשלפים. הסיבה השנייה היא שפשוט יהיה לכם הרבה יותר קל לנקות את חלל ודפנות המקרר כשמרבית התאים נשלפו החוצה.
  • הימנעו ככל האפשר משימוש בחומרי ניקיון חזקים כמו אקונומיקה, מסירי שומנים או חומרים נוגדי עובש תעשייתיים. ייחודם של חומרים אלו הוא כושר העמידות וההיצמדות למשטח כדי להשאיר אותו נקי, הדבר יעיל עבור משטחי שיש וכדומה אבל במקרר ייתכן וחומרים אלו ידבקו גם לאוכל שאנו אוכלים.