צריכים טכנאי מקררים: מה עושים רגע לפני?


המקרר הוא אחד ממוצרי החשמל האמינים ביותר שקיימים בבית ובכלל. מאז שהפכו למוצר בייצור סדרתי, קניית מקרר הייתה ועודנה קנייה לשנים רבות, אם כי בשנים האחרונות הרצון לייצור מקררים חדשניים וטכנולוגיים הרבה יותר, הביאה לירידה באורך חייהם של המקררים.

בעת קניית מקרר ממגוון המותגים הקיימים בשוק ניתן לקבל כיום אחריות לשנה בעוד חלק מן היצרנים מעניקים אחריות ארוכה יותר על המדחס בלבד. חשוב לציין כי מרבית התקלות המתרחשות במקרר לא בהכרח קשורות לתפקודו הרציף אלא לשימושים השונים שלנו בו, כך שישנן תקלות שאנחנו חווים ועלינו לדעת מה לעשות רגע לפני שאנחנו מתקשרים לטכנאי.

  • המדחס לא מפסיק לעבוד  בעיה מן הסוג הזה היא בעיה נפוצה אך פשוטה לתיקון וכלל לא קשורה לפעולת המדחס. לפני שאתם מתקשרים לטכנאי עליכם לבדוק את הגומיות בדלת. הגומיות אחראיות על אטימות המקרר וחסימה של מעבר אוויר לתוכו. אם הגומיות אינן אטומות, אוויר הנכנס אל המקרר מעלה את הטמפרטורה בו ובעצם גורם למדחס לעבוד ללא הפסקה כדי להביא את חלל המקרר לטמפרטורה הקבועה בתרמוסטט.
  • חשוך פה לא כל מנורה שרופה היא סממן של קצר, אל תתעצלו לחפש את הנורה או הנורות המצויות במקרר ופרקו אותם בזהירות. נכון, ייתכן וישנן חנויות מעטות באזור מגוריכם שמוכרות את הנורה הספציפית שאתם צריכים אבל כדאי לחפש טוב כדי לחסוך מאות שקלים בעבור ביקור טכנאי.