4 טיפים לבחירת מקרר לבית


אתם יכולים בכלל לדמיין סיטואציה בה הייתם גרים בבית ללא מקרר? כנראה שלא. מה שהתחיל כארון עם גוש קרח בתוכו, הפך במרוצת השנים לאחד ממוצרי החשמל המשוכללים ביותר אצלכם במטבח, כמובן שהוא החסכוני ביותר.

לקנות מקרר כיום זו החלטה קשה נוכח השוק המוצף במגוון רחב של סוגים, מותגים, צבעים ואפשרויות. עליכם לחשוב ולחשב את כלל הצרכים והאילוצים שלכם מבית כדי ליהנות ממוצר שילווה אתכם שנים רבות. אז לפני שאתם קונים מקרר שווה לקרוא את הטיפים הבאים:

  • קנו מקרר שיתאים לצרכים שלכם אבל גם לגודל המטבח- הבחירה במקרר מתאים לבית מתחילה בנתונים הפיסיים של ביתכם, אם ניקח כדוגמה מטבחים ישנים עם עיצובים של העשורים הקודמים בהם למקרר הוקצה מקום ספציפי ומסביבו נבנו עוד מקומות אחסון וארונות מטבח. עיצוב מטבח כזה אינו משאיר לכם מקום להתלבטות בנוגע לגודל וגם בנוגע לדגמים מסוימים של מקררים כמו מקררי שתי דלתות הנפתחות לצדדים. אפשר להתנחם בעובדה שמרבית המקומות הייעודיים הללו במטבח מתאימים למקררים משפחתיים של 500 ליטרים ומעלה כך שאם אתם משפחה צעירה עם מקרר קטן, הקפידו לא לשנות את חזות המטבח כי כאשר אתם תגדלו, יגדל גם המקרר.
  • מקפיא עליון או תחתון- המקרר הקלאסי כפי שאנחנו מכירים אותו מיוצר עם מקפיא עליון, כיום ישנם גם מקררים בעלי מקפיא תחתון כאשר עיקר הכוונה בהחלפה הזו היא לספק נוחות מקסימלית למשתמש. אם אתם עושים שימוש תדיר במקפיא, כדאי ותקנו מקרר עם מקפיא עליון, אבל אם אתם מסוג המשפחות שאינן מרבות לפתוח את המקפיא או להשתמש במוצרים הדורשים שימוש בו, כדאי לרכוש מקרר בעל מקפיא תחתון.
  • מחיר- בהמשך לטיפ הקודם חשוב לדעת כי מקרר בעל מקפיא תחתון עולה יותר מאשר מקרר רגיל בעל מקפיא עליון. מחירי מקררים מושפעים בעיקר מנפח המקרר בליטרים, הפונקציות והגאג'טים בו וכן גם העיצוב שהושקע בחזית. מחירי מקררים נעים בין 800 ₪ לדגמים פשוטים וקטנים כמו שאפשר לראות במעונות סטודנטים לדוגמה לבין 10000 ₪ ואפילו יותר עבוד דגמי מקררים ענקיים של 650 ליטרים ומעלה עם בקרת קור, מכונות מים וקרח ופיקוד שבת במיוחד לשומרים.
  • בדקו את ארץ הייצור – טיפ מכריע בבחירת מקרר, היזהרו מחיקויים או דגמים זולים המיוצרים במדינות שהם לא מקום מושבם של חברות המותג.